SAL SANAYİ İŞBİRLİĞİ17.03.2015
Kariyer Günleri kapsamında öğrenci kardeşlerimizle  mezunlarımızdan Ahmet Karslı'yı İPEK JÜT A.Ş Çuval Fabrikasında ziyaret ettik. Ahmet Karslı öğrencilere adım adım çuval yapımını anlattı. Mesleki  ve hayat tecrübelerinden bahsetti. Mezun öğrenci kaynaşmasını sağlayan güzel bir etkinlik oldu.
8500 KM YÜRÜYEN MEZUNUMUZ KARİYER GÜNLERİNDE09.03.2015
Kariyer Günlerinin 4.Oturumu yine iki mezun konuğunu ağırladı.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy'un, okul ve dernek yöneticilerinin, mezunların , öğretmen ve öğrencilerin izlediği oturumunda bu haftaki konuşmacılardan biri İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup Ankara Üniversitesi TÖMER 'de 17 yıl Samsun Şube [...]
SAMSUN ANADOLU LİSESİNDE MEZUNLARIMIZLA ODTÜ VE OMÜ TANITIMI02.03.2015
Samsun Anadolu Lisesi ile Derneğimiz işbirliğinde düzenlenen Kariyer Günlerinin 3. Oturumunda konuşmacılarımız  78 mezunumuz İnşaat Mühendisi ve aynı zamanda ODTÜ Mezunlar Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Taner Gürler ve 83 mezunumuz Çevre Mühendisi ve OMÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. [...]
KARİYER GÜNLERİNDE 2. OTURUM23.02.2015
Samsun Anadolu Lisesi ve Derneğimiz işbirliğiyle gerçekleşen Kariyer Günlerinin ikinci gününde konuklarımız okulumuza 1 numara ile ilk kayıt olan mezunumuz Mimar Berkay Yalın ve yine mezunumuz Avukat Sıla Kocaeli Köksal'dı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ikinci oturumda mezunlarımız hem meslekleri hakkında bilgi verdiler, hem de oku [...]
SAL'DA KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI16.02.2015
Samsun Anadolu Lisesi, Samsun Maarif Koleji ve vSamsun Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği  işbirliği içinde bir Kariyer Günleri Programı uygulaması başlattı.Birinci aşaması ilk sınav öncesine kadar sürecek olan uygulamada okulun mezunları her hafta Pazartesi günü mesleklerini anlatmak üzere okulun öğrencileriyle bir araya gelecekler.İkinci a [...]
PASTA SÜSLEME14.02.2015
Mezunlarımızdan Salim Kolbakır'ın   eşi Ayhan Kolbakır'la birlikte 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediğimiz pasta süsleme etkinliğinde renkli hamurlarla pasta süslemeyi öğrendik.
TİYATRO: DOĞUM, DÜĞÜN, ÖLÜM28.01.2015
87 mezunumuz Taner Baran'ın yazdığı , Düşevi Oyuncularının sahnelendirdiği okulumuzda geçen olayları da anlatan 'Doğum, Düğün, Ölüm' adlı oyunu Gazi Sahnesi'nde mezunlarımız için düzenlenen özel seansta izledik.
OKULDA KARNE TÖRENİ23.01.2015
Okulumuzda ilk kez bu yıl düzenlenen Karne Törenine katıldık.Okulumuzun Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törende sınıf birincilerine ve çeşitli dallarda okula derece kazandıran öğrencilere ödüller verildi. Ayrıca öğrenciler tarafından folklor ve müzik gösterileri de yapıldı.
HAMSİ11.01.2015
Mezunlarımızın, Okul Müdürümüzün ve öğretmenlerimizin katılımıyla dernek binamızda bir balık etkinliği düzenledik. Bu etkinlikte bir araya gelen mezunlarla ve okul mensuplarıyla okulda yapılacak bir projeyle ilgili fifkir alışverişinde de bulunduk.
YENİ MÜDÜRÜMÜZE HOŞGELDİN ZİYARETİ25.12.2014
Okulumuza yeni atanan okul Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe'yi okulda ziyaret ettik.Daha önce Dernek Başkanlığı yapmış olan mezunlarımız ve Dernek Yönetim Kurulu bu ziyareti gerçekleştirdi.
8 ARALIK KUTLAMALARI İÇİN İSTANBUL'DAYDIK14.12.2014
İstanbul Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen 8 Aralık kutlamalarına yönetim kurulu olarak katıldık.
OKULDAKİ 8 ARALIK KUTLAMALARINDAYDIK08.12.2014
Yönetim Kurulu üyeleri olarak mezunlarımızla birlikte okulumuz Spor Salonunda düzenlenen 8 Aralık kutlamalarını izlemeye gittik. Öğrencilerin sundukları aktiviteleri büyük bir keyifle izledik.
8 ARALIK SAMSUN KUTLAMALARI06.12.2014
8 Aralık kutlamaları kapsamında öncelikle mezunlar olarak okulumuzu ziyaret ettik. Okul ziyaretimizden sonra Atatürk Anıtı'na hep birlikte çelenk koyduk. Kutlamaların son aşaması olan 8 Aralık Balosu için de Büyük Samsun Oteli'nde buluşarak güzel bir gece geçirdik. Gecede yazar ve şair mezunlarımıza ödüllerini verdik.
8 ARALIK DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITI'NDAYDIK06.12.2014
Kolejliler olarak Atatürk'e ve cumhuriyete bağlılığımızı birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak bir kez daha gösterdik.
8 ARALIK OKUL BULUŞMASI06.12.2014
8 Aralık Balosu için gelen ve de Samsun'da yaşayan mezunlarımızla okulda buluştuk. Sınıflarımızda oturduk. Anılarımızı tazeledik.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ24.11.2014
24 Kasım Öğretmenler Günü'nde hem okuldaki kutlamalara katılıp, hem de öğretmenleri Derneğimizde ağırlayarak iki etkinlik gerçekleştirmiş olduk. Öğretmenlerimizle eskileri anarak, okul anılarımızı anlatarak güzel bir gün geçirdik.
KEÇE09.11.2014
Keçenin ne olduğunu, nasıl yapıldığını, nasıl kullanılacağını sevgili Melda Genç'in öğretmenliğinde öğrendik. Öğrendiklerimizi değerlendirerek 8 Aralık Balosı'nda gelir elde etmek üzere kullanacağımız hediyeleri yıl boyunca belli aralıklarla toplanarak kendimiz hazırladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.
CUMHURİYET BAYRAMI29.10.2014
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mezunlar olarak çelengimizi Atatürk Anıtı'na koyduk.
CUMHURİYET BAYRAMINDA ATATÜRK ANITINDAYDIK28.10.2014
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk anıtına mezunlarımız ve ailelerimizle birlikte çelenk koyduk ve saygı duruşunda bulunduk.
KURBAN BAYRAMINDA BAYRAMLAŞMA06.10.2014
Kurban Bayramı dolayısıyla mezunlar ve aileleri bayramlaşmak üzere Dernek binamızda toplandık.
SEMA ALINAK VOLEYBOL ŞENLİĞİ07.09.2014
Okulumuzun emekli Beden Eğitimi öğretmenlerinden Sema Alınak adına bir Voleybol Şenliği düzenledik. Şenlikte iki takım maç yaptı. Sevgili Sema Alınak'ın hakemlik yaptığı maç Dernek binamızın yakınında Atakent sahilindeki Voleybol sahasında gerçekleştirildi. Mezunların takımları oluşturduğu maç çok eğlenceli geçti.Mezunla [...]
RAMAZAN BAYRAMINDA BAYRAMLAŞMA29.07.2014
Ramazan Bayramında bayramlaşmak üzere Derneğimizde toplandık.Mezunlar olarak ailelerimizle birlikte güzel bir katılım gerçekleştirdik.
İFTAR YEMEĞİ04.07.2014
Ramazan ayı dolayısıyla bir iftar yemeği düzenledik.Jaja Restoranda düzenlediğimiz iftar yemeğine çok sayıda mezunumuz katıldı ve güzel bir birliktelik yaşandı.
ANNELER GÜNÜ09.05.2014
Anneler Günü dolayısıyla emekli öğretmenlerimizden Şermin Tüysüzoğlu'nu Yönetim Kurulu üyelerimizle ve sevgili Sema Alınak ile birlikte evinde ziyaret ettik.
CARL TOBEY ANISINA KOLEJLİLER ORMANI29.03.2014
Daha önce mezunlarımız tarafından Batı Park alanında dikilen ağaçlarımızın olduğu yere doğa ve Türkiye aşığı İngilizce öğretmenimiz merhum Carl Tobey anısına mermerden bir tabela yerleştirdik.
Yeni Dernek Binamız Faaliyet Geçti15.02.2014
Samsun Atakum Atakent Güzel Yalı Mah.  3025. Sokak No:1 de yeni dernek binamız, Sayın valimiz Hüseyin Aksoy, sayın Atakum belediye başkanı Metin Burmanın katılımı ile kapılarını mezunlarımızın hizmetine açmıştır.
KOLEJ PROFESÖRLERİYLE BULUŞUYOR.13/04/2015
MUTLU GÜNLERİMİZ13/04/2015
Mezunlarımızın mutlu günlerinde, sergi açılışlarında, iş yeri açılışlarında, düğün törenlerinde yanlarında olmaya çalıştık.